top of page

Zašto je važno brojati ritam dok se uči nova kompozicija

Da li ste se ikada zapitali kako jedan bend ili orkestar uspeva da bude tako sinhronizovan kada sviraju zajedno? Bilo koji instrument da svirate ili pucketate prstima, da bi ostvarili harmoničnu i ritmičnu povezanost, MORATE DA BROJITE.


Brojanje je neophodan korak kada se uči muzičko delo. Bez brojanja učenik ne može postati elementarno pismen iz oblasti ritmike. Možda ćete svirati dobre note ali drugačiju melodiju (sve su tačne note, ali ne u pravom trenutku)


Ono što je zajedničko svim uspešnim muzičarima je dobar ritam. Da bi naučili pravilno da odsvirate neku kompoziciju, pesmu ili vežbu neophodno je u početku da naglas brojite njen ritam. Muzika bez ritma jednostavno ne postoji.


Brojanje je tehnika/veština koja nam pomaže da pravilno sviramo ritam. Postoji nekoliko načina brojanja, kao što je podela takta na četvrtine ili osmine; udaranje nogom; pulsiranjem jakih taktnih doba...

Commentaires


bottom of page