Klasična muzika u crtanim filmovima - Slepi miš

Neprijatelji i drugari Tom i Džeri u još jednom od mnogih fenomenalnih ostvarenja takmiče se u tome ko će bolje dirigovati uvertiru za operetu "Slepi miš" Johana Štrausa II u crtanom filmu "Holivud Boul".

Opereta "Slepi miš" komponovana je tokom 42 noći neprekidnog rada mladog Johana Štrausa. Sastavljena je od nezaboravnih i opijajućih melodija sa tipičnim elementima farse, zamenom identiteta, neozbiljnim aferama, frivolnostima i svakakvim zabunama u toku jedne novogodišnje noći. Uvertira „Slepog miša" možda je najpopularnija uvertira ikada napisana i najpoznatije je delo zlatnog doba bečke operete.

Delovi crtanog filma "Holivud Boul" koji su snimljeni van koncertne sale za muzičku podlogu imaju muziku Franca Lista "Les préludes".

REZERVIŠI