top of page

Let It Snow! - istorija pesme + note za klavir


Ove večeri zvanično počinje praznična novogodišnja euforija koja će, nadamo se, biti prisutna jednakim intenzitetom sve do 14. januara kada završavamo sa svim praznovanjem. Ostaje nam samo da svima koji slave Božić po gregorijanskom kalendaru čestitamo Badnje veče i Božić i prepustimo vas uživanju u ovoj divnoj numeri.


Tekst pesme "Let it snow" napisao je Sammy Cahn 1945. godine, a muziku je komponovao Jule Styne. Pesmu je prvi otpevao i snimio Vaughh Monroe i odmah je postala veliki hit. Nakon velikog uspeha doživela je mnogobrojne interpretacije različitih izvođača kao što su Frank Sinatra, Din Martin, Andy Williams i mnogi drugi.


Zanimljivost za ovu pesmu jeste da se u njoj uopšte ne spominje Božić niti bilo koji praznik, a umirujuće note koje krase ovu numeru su bile dovoljne da ona stekne kultni status jedne od omiljenih Božićnih pesama.


Ponekad se koristila u filmovima, od čega su najpoznatiji primer filmovi Umri muški i Umri muški 2.


Prevod peme: Let It Snow!


Neka sneži!


Oh, užasno je napolju vreme

Ali je vatra tako divna

A pošto nemamo gde da odemo

Neka sneži! Neka sneži! Neka sneži!

Ne pokazuje znake prestanka

I kupio sam nešto kukuruza za kokičenje

Svetla su skroz prigušena

Neka sneži! Neka sneži! Neka sneži!

Kada ćemo se konačno poljubiti za laku noć

Kako ću mrzeti izlazak na oluju!

Ali ako ćeš me zaista držati čvrsto

Ceo put do kuće biće mi toplo.

Vatra se polako gasi

A, draga moja, i dalje se rastajemo

Ali dokle god me voliš toliko

Neka sneži! Neka sneži! Neka sneži!Preuzmite note ♫ ♫ ♫ Let It Snow! (srednji nivo) ...


Let-It-Snow-Christmas- note za klavir
.pd
Download PD • 648KB

Comments


bottom of page